Dekorasyon Önerileri

Moderator

Yönetici
Site Güvenliği
Katılım
26 Şub 2018
Mesajlar
210
Beğeniler
0
Puanları
16
Yaş
27
#1
Tek Başınıza Evinizi Güzelleştireceğiniz 5 Dekorasyon Önerisi

İşten geldiğinizde şöyle rahat bir nefes alıp, bir duş alıp, rahat kıyafetlerinizi giyip salonunuzdaki koltuğa yerleşiyorsunuz. Fakat sadece eşyalar evinize yetmez, biraz da ortamınızı ısıtmanız gerekir. Bu konuda çok yetenekli olmayabilirsiniz ya da ne yapacağınıza dair bir fikir gelmiyor olabilir. Dekorasyon işine internetten baktığınızda ya da dekorasyon mağazalarını gezdiğinizde fiyatların bir derece korkutucu olduğunu da düşünüyorsanız, kendi kendinize de evinizi güzelleştirebileceğiniz birkaç küçük detayı bu yazıda sizinle paylaşıyoruz. Bu fikirler hem pahalı değil, hem de evinizi ev yapacağına baya güveniyoruz.

Odanıza bitki alın, hayat verin!

Bitki bakmak o kadar kolay gelmiyor olabilir ama inanın, pazardan bile alabileceğiniz salon bitkileri bulunuyor. Oldukça ucuza edinebileceğiniz Barış Çiçeği, Kauçuk Ağacı gibi bitkiler evinize ayrı bir renk getirecektir.

2010ların Trendi: Sukulent

Sukulent dediğimiz bu bitkiler aslında kaktüs türüdür. Görünüşü kaktüse hiç benzemese de bakımı aynı kaktüs gibidir, az ışıkla ve az suyla yaşarlar. Geniş saksılarda farklı türlerde sukulentleri bir arada büyütebilirsiniz, kendinize terraryumlar yapabilirsiniz.

Limon kasaları, canımız Limon kasaları :)

Bakın marketinize, manavınıza gidiyorsunuz ve görevliye şöyle diyorsunuz: “Abi/abla elinizde bize verebileceğiniz limon kasası var mı?” Limon kasalarının ev içinde dekorasyon amacıyla birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Ayakkabılık yapabilirsiniz, kitaplık yapabilirsiniz, kahve sehpası yapabilirsiniz. Biraz zımparaladıktan sonra istediğiniz renge boyayabilirsiniz ve evinizi renklendirebilirsiniz.

Ateşten korkun ama mumdan korkmayın!

Şömineniz yok diye evinizde de sıcak bir renk de mi olmasın(!) Bize sorarsanız mum evin ışığıdır, şahane bir dekorasyon aracıdır. Dilerseniz dekoratif bir tabak içerisine, dilerseniz küçük mumluklara mumlarınızı yerleştirebilirsiniz. Televizyonu açmak istemediğiniz bir akşamda birkaç mum yakıp ayaklarınızı uzatmayı, keyifli bir içecekle loş mm ışığında keyif yaptığımızı bir düşünüyoruz da… Valla keyif budur.

Fazla eşya size zarar...

Hepimiz annelerimizden birer parçaya sahibiz. Canımız annelerimizin en önemli dekorasyon anlayışı vitrinli, büfeli, en az üç koltuklu, yemek masalı, sehpalı, dantelli, bol eşyalı salonlar. Her ne kadar çoğumuz kendimize böyle evler yapmasak da şuan iki dakikalığına, şöyle bir evinize bakmanızı öneririz. Eğer çok kalabalık göründüyse biraz kurtulmak gerekebilir demektir. Çok eşyalı evleriniz size kendinizi daha sıkılmış hissettirecektir. Üstelik dikkatinizi çekeriz, kutulun diyoruz, çöpe atın demiyoruz. Günümüzde moda ikinci el eşya. Telefondan ulaşabileceğiniz ikinci el uygulamalarında kurtulmak isteyebileceğiniz eşyalarınızı satabilir, kazanç elde edebilirsiniz.