En Güzel Gelin Çiçekleri Modelleri

Moderator

Yönetici
Site Güvenliği
Katılım
26 Şub 2018
Mesajlar
210
Beğeniler
0
Puanları
16
Yaş
27
#1
En Güzel Gelin Çiçekleri Modelleri

Düğün gününüz yaklaşırken, gelinliğinizi seçtikten sonra bir sonraki aşamada gelinlik buketinizi seçersiniz. Belki gelinliğinizi satın olmamış olabilirsiniz veya daha sonra değerlendirebilirsiniz fakat gelin buketleri ömür boyu saklanan en güzel hatıralardır. Bundan dolayı asla baştan savma olmamalıdırlar.

Gelin buketinizi seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlar var. Bir gelin buketinin sadece güzel olması önemli değildir. Öncelikle gelin buketiniz gelinliğiniz ve gelin ayakkabınız ile uyum sağlamalıdır.

Renk ve model olarak birbirlerini tamamlar nitelikte olmalı. Daha sonra düğün yapacağınız mekana uygun bir buket seçmeniz oldukça önemli. Örneğin bir balo düğünü yapacaksanız mevsim çiçeklerinden yapılmış bir buket kullanmanız garip olabilir ya da kır düğünü yapacaksanız tek renk bir gelin çiçeği yerine düğün yerinize uygun çiçeklerle bir buket seçebilirsiniz.

Gelin Buket Çeşitleri

Gelin buketlerine bakacak okusak; canlı çiçeklerden yapılan buketler oldukça şık ve dikkat çekici olsa da çoğu gelin adayı kalıcı olmamalarından dolayı bu buketi seçmezler. Yine de canlı çiçeklerden buket hazırlamak isteyen gelinler, kırmızı veya pembe güllerden bir buket yaptırıp ortasında tomurcuklar ile şık bir bukete sahip olabilirler.

Bir diğer buket çeşidi sukulent buketlerdir. Bu buketler yine çiçeklerden oluşur ve ortasında süslemeler yer alır. En çok kullanın gelin buketi ise yapma çiçeklerden oluşan buketlerdir. Bu buket daha uzun süre saklanabildiği için gelin adayları tarafından tercih edilir. Pembe ve beyaz en sık kullanılan renkleridir.

Renkli keçelerden yapılan gelin buketleri pek çok genç kız tarafından bilinmemesine rağmen hem çok kalıcıdır hem de çok şık bir şekilde süslenme şansına sahiptir. Genç gelin adayları keçeden yapılan buketi kullanıp, bir ömür boyu saklayabilirler.

Fakat gelin buketinizi riske atmak istemiyorsanız, sadece şıklıktan ve sadelikten yanaysanız sadece güllerden oluşan bir buket hazırlatabilirsiniz. Yalnız beyaz, sarı, kırmızı veya pembe güllerden oluşan be kurdele ile bağlanmış bir buket gelinliğiniz ile özdeşleştiğinde oldukça şık duracaktır. Bu buketlerinizi ister yalnızca gül ile kullanın, ister aralara sadece tomurcuk veya farklı çiçekler serpiştirin, günün yıldızı siz olacaksınız.