Evde Doğal Cilt Toniği Nasıl Yapılır?

Moderator

Yönetici
Site Güvenliği
Katılım
26 Şub 2018
Mesajlar
210
Beğeniler
0
Puanları
16
Yaş
27
#1
Evde Doğal Cilt Toniği Nasıl Yapılır?

Kadınlar cilt bakımlarına çok önem verirler. Bunun içinde ciltlerine birçok bakım ürünü kullanırlar. Yaptığınız bakımın ardından yüzünüze cilt toniği de sürmeniz cildinizi dinç tutar. Cilt toniği gözeneklerdeki kirleri yok eder ve ölü cildin canlanmasını sağlar. Yaptığınız bakımlardan sonra cilt toniği uygulamanız bunun için çok iyidir. Bir diğer konu kullandığınız cilt toniğinin doğal olmasıdır. Kimyasal cilt tonikleri cildinize yarardan çok zarar verir. Bu yüzden evde kendinizin yapabileceği cilt toniklerini kullanmanız daha doğal ve daha iyi olacaktır.

Biberiye Cilt Toniği Nasıl Yapılır?

Biberiye kan dolaşımını arttırır ve cildinizi güzelleştirir. Bu yüzden biberiyeden yapılan cilt toniğini uygulayabilirsiniz.

-Hazırlanışı:

Taze biberiyeyi doğrayın ve göz kararı elma sirkesi ve suyla karıştırın.
Diğer bir yöntemde 2 çay kaşığı suyu 15 damla biberiye özü yağıyla karıştırın ve cildinize uygulayın. Bu da diğer bir biberiye cilt toniği yöntemidir.

Maden Suyu Toniği
Soğuk maden suyunu cildinize uygulamanız çok ise yarayacaktır ve cildinize iyi gelecektir. Ayrıca maden suyu gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur. Bu da cildinizi daha güzel gösterir.

Kahve Telvesi Toniği
Şekersiz yapılan Türk kahvesi telvesine 3 damla limon suyunu sıkıp yüzünüze maske şeklinde uygulamanız cildinize muazzam bir etkisi olacaktır. Bu tonik sayesinde cildiniz yumuşak olacak ve kirden arınacaktır.

Gülsuyu Toniği
Yarım çay bardağı gülsuyuyla bir miktar maden suyunu karıştırın. Bu karışımla yüzünüzü yıkamanız çok yararlı olacaktır.

Salatalık Toniği
Salatalığı püre haline getirdikten sonra 1 yumurtan akıyla karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı da yüzünüze sürün. Bir süre öyle kaldıktan sonra yüzünüzü yıkayın. Siz de yüzünüze faydalı geldiğinin farkına varacaksınız.

Süt Toniği
Yarım çay bardağı sütün içine bir tutam kuru nane koyun. Bu karışımı yüzünüze sürün. Faydasını göreceksiniz.

Elma Sirkesi Toniği
1 çay bardağı klorsuz su, 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 4 damla kuşburnu yağını karıştırın. Bu karışımı sabah ve akşam sürmeniz daha etkili olacaktır.
Bu tonikleri yüzünüze uyguladığınız cilt bakım ürünlerinden sonra uygularsanız cildiniz daha canlı ve daha pürüzsüz olur.