Evde El Ve Ayak Bakımı

Moderator

Yönetici
Site Güvenliği
Katılım
26 Şub 2018
Mesajlar
210
Beğeniler
0
Puanları
16
Yaş
27
#1
El Ve Ayak Bakımı İçin Dikkat Edilmesi Gereken 2 Nokta

Sürekli Bakım

El ayak bakımı bizim için çok önemlidir. El ve ayaklar için yapılan bakımlar bizim daha güzel bir görüntüye sahip olabilmemiz içindir. Her insanın çalıştığı ortama uygun tırnaklarının bakımlı olması mutlaka şarttır. Sağlık açısından da bu önemlidir düzgün kesilmeyen ayak tırnaklarımız yeri gelince tırnak batmasına sebep olur ve bu yüzden çok zor zamanlar geçirmemize sebep olur.

Ellerimiz bizim için önemlidir yüzük taktığımız zaman güzel görünmesi veya çalıştığımız iş ortamlarında güzel bir görüntüye sahip olmamızda bizi oldukça iyi gösterir. Ellerimize yapılan bakımlardan sonra sürülen ojeler ellerimizin daha dikkat çekici olacağını ve yapılan bakımın daha net ortaya çıkması durumundadır.

Bankada çalışanlar kasiyerler bu tür yerlerde çalışan insanlarımız için eller çok daha fazla ön planda olmasıyla beraber bakımlı olması da şarttır. Tabi sadece bakımlı eller çalışanlarımız için değil küçük büyük herkes için önemli bir husus olması gerekmektedir. Bazı insanlar bu tür şeyleri yapmak istemeseler bile yaptıran insanlardan gördüğü için onlarda daha güzel bir görüntü için yaptırmak isterler.

Zamanında Müdahale

Düzgün kesilmeyen tırnaklarımız çirkin bir görüntüden öte sağlık için de birçok nedene sebep oluyor. Tırnak batması ayak tırnaklarında görünen en büyük sorunlardan biri acele ve hızlı kesinlen özensiz tırnakların uzarken tırnak batmasına sebep olacağı görmekteyiz. Yazın kullandığımız sandaletlerimizin içinde daha hoş bir görünüm için ayaklarımızın daha özenli ve bakımlı olması şarttır.

Eskisi gibi sadece el ayak bakımına kadınlar değil erkeklerde önem vermektedir. Ayakta sürekli çalışan işçilerimiz evde sürekli temizlik yapan annelerimizin de ayakları bir süre sonra sertleşmeye pütür pütür olmaya başlar. Bu yüzden bakım yaptırmamız bizim için çok önemlidir. Yapılan bakımların ardından o kadar rahatlıyoruz ki ister istemez hep yaptırıyoruz. Ayaklarımızdan çıkan o etler bizi hafifletiyor gibi hissederiz.

Her ay yaptırdığımız bu bakımlarımız ileri ki yaşlarda belki de daha iyi olabilmemiz için çok avantaj sağlayacak bizim için. Bakımsız tırnaklarla uğraşmak ileriki yaşlarda bizim için oldukça zor olacak belki de artık yapılan bakımında bir önemi kalmayacaktır o yüzden en kısa zaman da yapmalıyız.