Evlilik Sürecinde 4 Önemli İp Ucu

Moderator

Yönetici
Site Güvenliği
Katılım
26 Şub 2018
Mesajlar
210
Beğeniler
0
Puanları
16
Yaş
27
#1
Kadınların Evlilik Sürecinde Dikkat Etmesi Gereken 4 Önemli İp Ucu


Para Biriktirmek

Evlilik sürecine yakın bir zaman kala tüm bayanlar büyük bir dehşete kapılır ve ne yapacaklarını bilmezler. Özellikle sabırsız kadınlar tüm gücünü bitirene kadar çarşı Pazar alışverişine gider ve sürekli olarak bir eksik almaya çalışır. Ancak çoğu zaman yanılgıya düşer ve sırf almış olmak için aldığı nice eşya ile doldurur evi. Böylece sürecin sonuna yaklaştığında sadece mutsuz bir eşya ile baş başa kalır. Bu nedenle özellikle henüz düğüne uzun bir zaman dilimi varsa yapmanızı önereceğimiz tek şey kısa yoldan para biriktirmek. Çünkü biz bayanlar aslında ne istediğimizi biliyoruz. Cebimizde para olduğunda kolaylıkla istediğimiz eşyalara sahip olabileceğimizin farkındayız.

Lükse Kaçmamak

Yeni bir hayata başlayacağım ve aldığım her şey en iyisi olsun psikolojisine girmeyiniz. Evet, bazı şeyler için mutlaka kaliteli şeylere elimiz uzanmalı ama bir tabak bir bardak için de çok uçuk rakamlara boyun eğmeyiniz. Çünkü bir dakika içerisinde kırılma ihtimali olan bir eşyaya yüksek bir meblağ ödemek o kırıldığında daha büyük bir üzüntüye neden olacaktır. Özellikle bayanlar bu süreçte bir gazoz açacağına bir dondurma kaşığına yüksek bir meblağ ödeyerek onlar olmazsa olmaz ruh haline girerler. Ancak buna bu kadar fazla bir anlam yüklemek tabi ki saçma bir durumdur. Çünkü en uygun fiyata aldığınız bu eşyalar ile de dilediğiniz görevi yerine getirebileceklerdir.

Gereksiz Noktalara Takılmamak

Zamanı geldiğinde çıkacağınız alışverişte bilinçli olmak her zaman anahtar kelimeniz olsun. Çünkü ne istediğini bilmeyen bir kişi elinde ki tüm parayı saçma sapan detaylara döküp evine dönebilir. Bunu önlemek için özellikle bu süreçte en çok sizi rahatlatacak ve mutlaka olması gereken şeylere yönelip doğru bir strateji ile ve tabi ki iyi bir pazarlık ile güzel bir alışverişten çıkınız.

Liste Yapmak

Her genç kız bu aşamaya gelmeden önce mutlaka liste hazırlamaya başlamalı. Mutfak eşyaları için ayrı diğer eşyalar için ayrı liste ile işiniz daha da kolaylaşacaktır. Böylece bir kenarda birken para ile sürecin sonuna geldiğinizde gönül rahatlığı ile alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Tabii ki bu süreçte bir fiyat yoklaması yapmak da maddi açıdan sizin önünüzü açabilecek önemli bir diğer noktadır.