Gelin Başı Modelleri

Moderator

Yönetici
Site Güvenliği
Katılım
26 Şub 2018
Mesajlar
210
Beğeniler
0
Puanları
16
Yaş
27
#1
Mevsime Uygun Gelin Başı Modeli Nasıl Olmalıdır?

Gelin başı modelinize karar verirken gelinlik modelinizin yanı sıra, mevsim koşullarını da dikkate alan modeller seçin. Mevsime uygun saç modellerine bakacak olursak;

1 . İlkbahar Düğünleri

İlkbahar mevsimi düğün için en ideal mevsimdir. Bundan dolayı en çok tercih edilen mevsimler arasında yer almaktadır. Bir ilkbahar geliniyseniz çok şanslısınız demektir. Çünkü ilkbaharın huzur veren ambiyansı size ve konseptinize mutlaka yansıyacaktır. İlkbahar mevsimi bu kadar iç açıcıyken aynı enerjiyi saçlarınıza da mutlaka yansıtmalısınız. Örneğin bukleli saçları süslemiş çiçekli bir taş ilkbahar mevsimine oldukça uygundur.

Fakat bu model hareketli gelin adaylarında bir süre sonra sönebilir. Saçınızın böyle bir duruma maruz kalmaması için yapmanız gerekense dağınık bir topuz yada at kuyruğudur. Duvak kullanmanız taktirde kısa bir duvak takmaya dikkat edin. Eğer duvak takmayacaksanız da başka aksesuarlara yönelebilirsiniz. Bu durumda saçlarınızı çiçekli bir taç yardımıyla süsleyebilirsiniz. İlkbaharda yapacağınız düğününüz eğer bir kır düğünüyse o zaman yağmur faktörünü atlamayın derim. hava durumunu kontrol ettikten sonra eğer o gün yağmurla karşılaşma ihtimaliniz varsa gelinliğinize uygun bir şemsiye muhteşem bir aksesuar olacaktır.

2 . Yaz Düğünleri

Okulların ve işlerin tatil olması nedeniyle yaz mevsimi, düğün mevsimidir. Bu dönemin düğünleri tüm gün boyunca sürer. Yaz düğünleri oldukça hareketli ve sıcak geçtiğinden gelin başınıza karar verirken bu faktörleri göz önünde bulundurun. Eğer saçlarınıza bukle yaptırırsanız yazın oluşan nemden dolayı bir süre sonra söner. Bu dönemde şık ve kolay bozulmayacak bir topuz yaptırmanız oldukça makul bir fikir gibi duruyor. Bu model saç yapacak gelin adayları şık bir taçla günün yıldızı olabilirler.

3 . Sonbahar Düğünleri

Bu dönemde hava sıcaklığı oldukça idealdir. Bu günlerde en çok tercih edilen saç modeli yarım toplama ya da topuzdur. Dağınık topuzunuza takacağınız klipsler bu döneme damasını vuracaktır. Duvak kullanmayan gelin adayları seçenekleri çoğaltabilir.

4 . Kış Düğünleri

Bu dönem hemen her model saçı kullanmakta özgürsünüz. Düğününüz muhtemelen kapalı bir ortamda olacaktır bu durumda yapmanız gereken ise düğün mekânınıza uygun gelin başı seçmenizdir. Örneğin düğününüz tarihi bir mekanda veya balo tarzı olacaksa şık bir topuzla gösterişli bir tacı birleştirebilirsiniz. Yada kapalı bir düğün salonunda düğün yapacaksanız eğer dağınık bir topuz tercih edebilirsiniz.