Gelinliğe Uygun Saç Ve Makyaj Modelleri

Moderator

Yönetici
Site Güvenliği
Katılım
26 Şub 2018
Mesajlar
210
Beğeniler
0
Puanları
16
Yaş
27
#1
Hangi Gelinliğe Hangi Saç Ve Makyaj Yapılmalıdır?

Her genç kız düğününde nasıl bir gelinlik giyeceğini, aksesuarlarının neler olacağını, hangi saç ve makyajı tercih edeceğini hayal eder. Tabi bu hayalleri sevdiği kişinin ona evlenme teklifi etmesiyle ve evlenme kararı almasıyla gerçekleşir. Düğün telaşına giren kişilerin ilk yaptığı iş mekan seçimidir. Düğün mekanını seçen gelin mekanına uygun bir gelinlik seçer. Simdi size hangi gelinliğe hangi saç ve makyajı tercih etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

1-Retro Gelinlikler

Nostaljik sevenlerin, Retro sevenlerin tercih ettiği gelinlik modeli olan Retro gelinlik modeli daha çok tarihi mekanlarda yapılan düğünlerde tercih edilmektedir. Bu yıllarda oldukça tercih edilen ve moda haline gelen Retro gelinlikler geline farklı bir hava ve gösteriş vermektedir. Bu gelinliklerde parmak dalgası adı verilen saç modelini yaptırabilirsiniz. Saçınızı bu modelde isterseniz açık bırakırsınız. İsterseniz de parmak dalgası halinde yapılan topuz yaptırabilirsiniz. Makyajınızı da dolgun ve uzun kirpikler ve mat rujlar tercih edebilirsiniz. Bu tarz gelinliklerde incili kolye ve küpe takarsanız oldukça zarif gözükürsünüz.

2-İşlemeli Gelinlikler

Taşlarla, pullarla, aplik işlemelerle, dantel işlemlerle yapılan gelinliklerde oldukça tercih edilen modellerdir. Özellikle dantel ve aplik işlemeli gelinlikler oldukça zarif göstermektedir. Bu tarz gelinliklerde hafif dalgalı olan alçak bir topuz çok hoş olacaktır. Makyajda da fondoteniz yüzünüzü pürüzsüz ve kusursuz göstermeli ve pudrayla makyajınızın dağılmasını engellemelisiniz. Dudaklarınızda koyu renk ruj kullanmamalısınız. Kahve tonlarında mat bir ruj sizi çok şık ve zarif gösterecektir.

3-İspanyol Gelinlikler

İspanyol dendiği zaman aklımıza gelen modeller kesinlikle fırfırlar, danteller ve güllerdir. Bu tarz gelinlikler adeta prenses havası katmaktadır. Makyajınız saçınız ve aksesuarlarınız doğru seçilirse kesinlikle bir prensesten farkınız kalmaz. Bu tarz gelinliklerde o havayı katmak istiyorsanız eğer yine alçak bir topuz kullanabilirsiniz. Ayrıca saçınıza taşlı bir taç kullanmalısınız. Göz makyajınız abartıdan uzak sade ve ifadelerinizi belirginleştirecek kadar olmalıdır. Fazla allık kullanmayınız. Dudaklarınızda açık tonlarda bir ruj olmalıdır.

4-Denizkızı Gelinlikler

Balık model olarak da bilinen denizkızı modellerde sıkça kullanılan gelinlik modellerindendir. Bu tarz gelinliklerde saçınız dalgalı ve omuzlarınıza dökülmelidir. Yine alçak topuz da bu tarz gelinliklerde oldukça güzel duracaktır. Makyajınızda saçınızla uyumlu ve abartısız olmalıdır.