Gelinlik Aksesuarları Nasıl Seçilir ?

Moderator

Yönetici
Site Güvenliği
Katılım
26 Şub 2018
Mesajlar
210
Beğeniler
0
Puanları
16
Yaş
27
#1
Mekana ve Mevsime Göre Gelinlik Aksesuarı Seçimi

Sevdiğiniz kişiyle evleneceksiniz düğününüz olacak ve siz düğün için alışverişe çıktınız. Düğününüzün temel taşı olan gelinliği tamamlamanız gereken şey kesinlikle aksesuarlardır. Aksesuarlarınız da tıpkı gelinliğiniz gibi mekana ve gelinlikle uygun olmalıdır. Hem mekana hem mevsime uygun aksesuarlar almanız gereklidir. Hem kendi rahatınız için hem de şık görünmeniz için bu noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Hangi aksesuarlar hangi mekana ve mevsime uygun ona bir göz atalım.

1-Gelinlik Tacı

Duvaktan sonra kullanılan saç aksesuarı olan taç mevsime ve mekana göre de farklılık gösterir. Eğer kır düğünü istiyorsanız papatyalardan yapılan taç sizi oldukça güzel gösterecektir. Bahar mevsiminde tercih edilen kır düğünlerinde papatya ve çiçek detayları ön planda olduğundan dolayı eğer taze papatyalardan yapılmış taç takarsanız hem gelinlikle hem mevsimle hem de mekanla adeta bütünlük oluşturacaksınız. Eğer otelde balo düğünü yapacaksanız eğer gösterişli ve taşlı taçlar tercih etmelisiniz. Saçınız bu tarz mekanlarda toplu olmalıdır. Bu sizi daha şık ve daha uyumlu gösterecektir. Ayrıca Tacınız gelinliğinizle bütünleşmeli.

2-Kürk ve Bolero

Pek tercih edilmese de bazen düğünler kış mevsiminde de yapılmaktadır. Kış aylarında hava şartları soğuk olduğundan dolayı beyaz kürk veya bolero giyebilirsiniz. Bu gelinliğinize farklı ve hoş bir hava katacaktır.

3-Çorap

Çorap hem ayakkabınızın ayağınıza vurmaması için hem de kış aylarında soğuktan az da olsa korunmanız için giyebilirsiniz. Fakat topuklu ayakkabı giyeceğinizden dolayı ten çorap giymeniz gerekir.

4-Eldiven

Eldiven giymeniz hem sizi zarif gösterecektir hem de soğuk havalarda ellerinizin üşümesini engelleyecektir. Tarihi mekanlarda yapılan düğünlerde de oldukça tercih edilen bir aksesuardır. Eldiveninizin gelinliğinizle de bütünleşmesi gerekmektedir.

5-Takı Kesesi

Takı kesesi takı merasimi boyunca elinizde taşıdığınız bir aksesuardır. Bir nevi çantanız olarakta düşünebilirsiniz. Takı kesesinin de gelinliğinizin kumaşıyla uyması gerekir. Gelinliğinizi denerken artan kumaş olursa eğer takı kesenizi de o kumaşla gelinliğinizle uyması için süsleyebilir üstüne diktirebilirsiniz. Ayrıca takı kesesi Tarihi mekanlarda yapılan düğünlerde daha farklı hava katmaktadır. Adeta nostaljik hava katmaktadır.