Gelinlik iç giyim

Moderator

Yönetici
Site Güvenliği
Katılım
26 Şub 2018
Mesajlar
210
Beğeniler
0
Puanları
16
Yaş
27
#1
Gelinliğin Altına Nasıl Bir İç Çamaşırı Giyilmelidir?

Bir kadın için gelinlik seçimi ne kadar önemliyse gelinliğin altına giyeceği iç çamaşırı da en az o kadar önemli olmalıdır. Çünkü doğru giyeceğiniz bir iç çamaşırı ile hem daha rahat olacak hem de kendinizi daha güzel hissedeceksiniz. Aynı zamanda gelinliğinizde daha hoş duracaktır. Bundan dolayı gelinlik altına giyilen iç çamaşır seçiminin dikkate alınması oldukça önemlidir.

Öncelikle gelinliğinizin altına giyeceğiniz çamaşırın pamuklu olmasına dikkat edin. Sentetik iç çamaşırları özellikle sıcak havalarda sizi rahatsız edebilir. Pamuklu iç çamaşırları da tam aksine sizi terletmeyecek ve rahat hissettirecektir. İç çamaşırı alırken rengine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin beyaz bir gelinliğin altına siyah bir iç çamaşırı giymek akıl karı değil. Bundan dolayı iç çamaşırınız ten rengi ya da beyaz olmalıdır.

Gelinliğin altına giyeceğiniz iç çamaşırının aynı zamanda gelinlik modelinize de uygun olması gerekir. Yani önce gelinliğinizi almalı daha sonra iç çamaşırınızı almalısınız. Aldığınız gelinlik modeline uygun bir iç çamaşırı almazsanız mahcup duruma düşebilirsiniz.

Straplez model gelinlik modeli giyen gelin adaylarının işi oldukça kolay. Straplez model gelinliğin altına giyilecek iç çamaşırı çeşidi de oldukça fazladır. Bu gelinliğin altına giyeceğiniz sütyen muhakkak askısız ve şeffaf renkte olmalıdır. Silikon ve yapışkan sütyenler bu model gelinlik giyecekler için oldukça uygundur.

Askılı gelinliğin altına giyilecek iç çamaşırına bakacak olursak, bunun için kombinezonlar oldukça uygundur. Kombinezonlar daha ince ve dik durmanıza oldukça yardımcı olacaktır. Askılı ve askısız giyebileceğiniz kombinezonların ten renginizle veya gelinlik renginizle uyumlu olmasına muhakkak dikkat etmeniz gerekmektedir. Pamuklu olan kombinezonlar sizin için oldukça rahat ve uygun olacaktır. Dantelli ve küpür olanlarını tercih etmemeye özen gösterin. Aksi halde uzun süre üzerinizde kalması ve hareket etmeniz durumunda vücudunuzda kaşıntı veya tahrişler oluşabilir.

Boyundan bağlanan gelinlik modellerinde giyilecek iç çamaşırı straplez, askısız ve göğüsleri dik tutan, alttan destekli bir model olmalıdır. Sentetik olmayan ve pamuklu bir iç çamaşırı tercih etmeniz işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Bundan dolayı iç çamaşırınızı alırken gelinlik modelinize uygun olmasına dikkat edin.