Ne Tarz Bir Gelinlik Seçmeli ?

Moderator

Yönetici
Site Güvenliği
Katılım
26 Şub 2018
Mesajlar
210
Beğeniler
0
Puanları
16
Yaş
27
#1
Düğün sezonun başlamasıyla birlikte düğünlerinde şık olmak isteyen gelin adayları da üzerlerine yakışacak gelinlikleri seçmek için kataloglara göz atmaktadırlar. Moda evleri tarafından birbirinden farklı gelinlikler tasarlanarak gelin adayalarının bedenlerine ve düğünü yapacakları mekânlara göre tercihler sunmaktadırlar.

Gelinlik seçiminde özellikle vücut yapısına dikkat eden gelin adayları bununla birlikte düğünün yapacağı mekâna da dikkat ederek ne tarz bir gelinlik seçmeli sorusuna yanıt aramaktadırlar. Düğünü yapacağınız mekânda her gelinliği giyme şansınız bulunmamaktadır.

Vücut Yapınıza Göre Ne Tarz Bir Gelinlik Seçmeli

Kalça yapınız ve omuzlarınız aynı oranda ise çok şanslısınız. Her türlü gelinliği üzerinizde rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Özellikle bu tipe sahip olan gelin adayları balık tipi gelinlikleri tercih etmeleri halinde üzerlerinde çok şık duracaktır.


Armut tipi denilen kalçaların omuzlara göre biraz daha büyük olan gelinler ise üst taraflarını kabarık gösteren gelinlik modellerini tercih ederek bu sayede kalçalarının genişliğini gizlemiş olacaktır. Göğüsleri büyük, kalça ve bel ölçüleri birbirine yakın olan gelinler, biraz da dekolte seviyorlar ise V yaka veya A kesim gelinlikler üzerlerinde çok şık duracaktır.

Bu sayede göğüslerinin güzelliğini ortaya çıkarıp, kalça ve bel bölgelerini gizleyeceklerdir. Omuzları geniş, kalçaları dar olan çilek vücuda sahip olanlar ise, Ne Tarz Bir Gelinlik Seçmeli sorusuna belini daha geniş gösteren üstü dar gelinlikleri tercih ettiklerinde bu soruya yanıt bulmuş olacaklardır.

Düğün Mekanına Göre Ne Tarz Bir Gelinlik Seçmeli

Gelinlik seçiminde vücut yapınız önemli olduğu kadar düğünü yapacağınız mekânda çok önemlidir. Düğün yapılacak mekâna göre Ne Tarz Bir Gelinlik Seçmeli denildiğinde; Eğer düğününüzü otelde yapıyorsanız uzun kuyruklu prenses gelinlikler bu mekânlar için en ideal modeller arasındadır.

Son zamanlarda moda olan kır düğünü tercih edilmiş ise; Kuyruğu çok uzun olmayan yarım balık tipli gelinlik modelleri daha rahat hareket etmeniz tercihleriniz arasında bulunmalıdır. Düğün salonları ve sosyal tesislerde düğün yapacaklar kapalı mekân olduğu için her türlü gelinliği giyme şansları bulunmaktadır. Önemli olan üzerinizde güzel durması ve rahat hareket etmenizdir.