Nişan Elbisesi Nasıl Olmalıdır?

Moderator

Yönetici
Site Güvenliği
Katılım
26 Şub 2018
Mesajlar
210
Beğeniler
0
Puanları
16
Yaş
27
#1
Nişan Kıyafeti Nasıl Olmalıdır?

Nişan, kişinin evleneceği kişi ile evlilik yolunda söz merasiminden sonra attığı adımlardan biridir. Ömürde kişinin en fazla bir kere yaşayabileceği bu törende her şey en ince ayrıntısına dek düşünülür. Nişanı son zamanlarda abartıp tören ve benzeri olaylar ile kutlayanlar da bulunmaktadır.

Nişan için belli bir yer ve zaman belirlendikten sonra nişanlanacak olan kişide bir nişan heyecanı baş gösterebilmektedir. İlk defa nişanlanacak ve nişanında her şeyin en iyisinin olmasını isteyen acemi bireyler nişanlık konusunda seçim yaparken oldukça zorlanmaktadır.

Nişanlığın diğer abiyelerden farkı bu güne özel görkem ve zarafette seçilmesidir. Gelin adayı kendine yakışacak rengi seçebilir. Gelinlik gibi tek renk değildir. Ten rengine ve her zevke uygun gelinlik bulmak bu nedenden dolayı kolaydır.

Bin bir çeşit modeli bulunan nişanlıklar nişanlanacak olan gelin adayına sunulur. Her nişanlık bazı ufak hileler ile görenlerin ilgisini çekecek hale gelmektedir. Bu nedenle kişi kendine yakışan nişanlığı almalıdır.

Nişan kıyafeti seçilirken ilk olarak kişi ten rengine uygun renkteki nişanlıklara bakmalıdır. Ten rengi açık olanlar, buğday bir ten rengine sahip olanlar ve esmer olanlar için birbirinden farklı renkte nişanlıklar bulunmaktadır.

Kişi kendine uyan renk odaklı parçalara baktıktan sonra kendisinin zevkine uygun bir model seçmelidir. Bu model gelinliği anımsatacak kadar şatafatlı olmamalıdır fakat görkemli olmalıdır. Bunun dozunu ayarlamak önemlidir.

Aşırıya kaçan dekolteden mutlaka kaçınılmalıdır. Nişanlık genel anlamda uzun bir boyutta seçilir. Kişi nişanlığı alırken kendi boyuna dikkat etmelidir. Kendisini kısa gösterecek parçalara değil uzun ince gösterecek parçalara yönelmelidir.

Nişanlık seçimi renk ve zevk uyumuna göre yapıldıktan sonra nişanlığın giyileceği nişan töreni için elbiseye ek birkaç rötuş daha yapılmalıdır. Saç, elbiseyi bastırmayacak bir modele bürünmelidir. Genelde nişan töreni için topuz modelleri tercih edilir fakat topuzu da abartmamak gerekir.

Nişanlığın üzerindeki detaylara göre bir kolye ya da göğüs kısmında işleme varsa bir küpe tercih edilebilir. Genelde sade ve zarif bir görünüm nişan töreni için tercih edilmektedir.