En Güzel Gelinlik Aksesuarları

En Güzel Gelinlik Aksesuarları

En Güzel Gelinlik Aksesuarları

Düğün sezonunun başlaması ile birlikte gelin adaylarını bekleyen en büyük sorunlardan bir tanesi de gelinlik seçimi ve onu tamamlayacak olan aksesuar seçimi olmaktadır. Gelin olacak adaylar kumaşı ve dikişleri ile üzerlerine en uygun gelinliği seçtikten sonra gelinliği tamamlayacak olan aksesuarlarla gelinliklerini tamamlayarak daha da güzelleştirmektedirler.

Aksesuar seçiminde tercih ettiğiniz gelinliğin modeline uygun olması gerekmektedir. Bunun yanında mevsim şartlarını, düğünü yapacağınız mekânı göz önünde mutlaka bulundurulması gerekmektedir. En güzel gelinlik aksesuarları nedir? Hangi aksesuarı nasıl kullanmamız gerekir?

Tercihinize Göre En Güzel Gelinlik Aksesuarları

 En güzel gelinlik aksesuarları tercihinde mutlaka mekâna göre tercih etmeniz gelinliğinizi tamamlayacaktır. Duvak, gelinliğin önemli aksesuarlarından birisidir. İşlemeli bir gelinlik için sade duvak tercih etmeniz, gelinliğinizin kumaşı ile aynı olması, yüzünüze uygun olması sizi şık gösterecektir.

Ayakkabı seçiminde rahatlığa, topuk boyuna ve gelinliğinize uygun olanını seçmelisiniz. Ayakkabınızı önceden almalısınız ki gelinliğinizin boyu ona göre ayarlanmalıdır. Kullandığınız duvağı tutmak için ve saç şeklinizi ortaya çıkartmak için gelin tacı kullanabilirsiniz. Olmazsa olmazlardan olan gelin buketi, gelinliğinizle mutlaka uyum içerisinde olması gerekmektedir.

Canlı veya yapay olarak tercih edilen buketlerde gelinliğin tazı, boyu, saç modeline uygun olarak belirlenebilir. Üzerine takı taktırmak istemeyenler için takı kesesi, gelinliğinizin kumaşından yapıldığı zaman ve gelinliğinizin modeline göre tasarlanırsa sizi daha şık gösterecektir.

En Güzel Gelinlik Aksesuarları Sizin Tercihinizde

 Bunun yanında jartiyer giymeyi sevmeyenler için ayaklarınızın rahat etmesi ve ayakkabınızın ayağına vurmaması için beyaz çorap tercih edebilirsiniz. Eğer düğününüzü kış ayında yapıyorsanız gelinliğin üzerine alacağınız bolero ve şal en güzel aksesuarlardan biridir.

Gelinliğinizin modeline göre kısa veya uzun boyları ile eldiven takmanız size ayrı bir şıklık kazandıracaktır. Eldiveniniz tül veya dantel olabilir. Dışarıdan gözükmese bile iç çamaşırda aksesuarlar arasında yer almaktadır.

Gelinliğinize uygun iç çamaşırları tercih ederek gelinliğinizin üzerinde daha güzel duracaktır. Küçük ama önemli olan en güzel gelinlik aksesuarları arasında gelinliğinize en uygun olanı tercih ederek şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?