Gelin Ayakkabısı Alırken Bu Hususlara Dikkat Edin

Gelin Ayakkabısı Alırken Bu Hususlara Dikkat Edin

Gelin Ayakkabısı Alırken Bu Hususlara Dikkat Edin

Gelin ayakkabısı gelinlikten sonra en çok dikkat edilmesi gereken detaylar arasında yer alır. Düğününüzde herhangi bir sürprizle karşılaşmak istemiyorsanız eğer, gelin ayakkabınızı alırken mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor.

 Peki ,Gelin Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Ayakkabınızı alırken öncelikle dikkat etmeniz gereken kural ayakkabınızın ayağınızda rahat olup olmamasıdır. Sırf uygun fiyatlı diye ayağınızı rahatsız edecek bir ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin. Eğer topuklu ayakkabı giyemiyorsanız, topuklu ayakkabı ile aranız iyi değilse biraz daha kısa topuklu ayakkabılar tercih edin. Özellikle ayak parmaklarınızı sıkacak ayakkabılar almamaya özen gösterin. Aksi halde yürümeniz zorlaşacaktır.

Onun dışında dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ayakkabı tabanınızın sert olmamasıdır. Ayakkabınızı alırken dikkat etmeniz gereken diğer bir konu ayakkabı renginiz ile gelinliğinizin rengine uyumlu olmasıdır. Örneğin beyaz bir gelinlik tercih ettiyseniz tercihiniz krem renkli bir ayakkabıdan yana olmasın.

Ayakkabınız alırken dikkat etmemiz gereken bir diğer konu eğer gösterişli bir gelinlik tercih ettiyseniz ayakkabınız daha sade olmalıdır. Ayrıca ayakkabınız gelinliğinizin altından görünecekse bu konuya oldukça dikkat etmelisiniz.

Ayakkabınızı alırken mevsim koşullarını göz önünde bulundurmayı kesinlikle atlamayın. Çamurlu bir günde ince topuklu bir ayakkabı sizi rahatsız edecektir. Özellikle kır düğünlerinde bu konu oldukça önem kazanmaktadır.

Ayakkabı alırken kötü bir görünüm sergilememek için uyulması gereken kurallardan birisi damadın boyuna göre ayakkabı tercih etmenizdir. Yani damat adayı ile boyunuz yakın ise onun boyunu geçecek türden topuklu bir ayakkabı tercih etmeyin.

Bu kötü bir görünüm sergilemenize neden olacaktır. Ayakkabınızı alırken dönemin trendlerine mutlaka göz atmayı unutmayın. Bu durum size daha gösterişli ve son dönemlerde dikkat çeken bir ayakkabı almanız da yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?