Gelin Topuzu Modelleri

Gelin Topuzu Modelleri

Gelin Topuz Modelleri

 Kız çocukları oyun oynarken hep gelin olmayı tercih ederler. Artık gelinlik hayalleri gerçek olan kızlarımız, bu özel günlerinde prensesler gibi gösterişli olmak isterler. Gelin adayları gelinliklerini giydikleri esnada saçlarına en çok topuz modelini yaptırmayı tercih etmektedirler.

Bu modelin kendilerine çok yakıştığını düşünen gelinler, topuz modelini tercih ederken gelinliğine, yüz hatlarına ve düğünün yapılacağı mekâna uygun olan modeli tercih etmeleri gerekmektedir. Geniş bir yüzünüz varsa hafif dağınık modelleri, kırda yapıyorsanız örgü ve sade modelleri tercih etmelidirler. Gelin topuz modelleri arasında en uygun modeli seçmelisiniz.

Gelin Topuz Modelleri Çeşitleri

Gelin topuz modelleri arasında;

  • En sık kullanılan oval yüzlü bayanların tercih ettiği dağınık, kabarık ve sade modelleri ile tepeden topuz modelidir. Yüzünüz küçük ise tepeden topuz veya enseden topuz modelini tercih etmeniz gerekmektedir.
  • Duvak kullanmayı tercih etmeyen gelin adayları tepeden dağınık veya tepeden örgülü topuz modelini tercih ederek saçlarına takacakları ışıltılı kristal taçlarla daha şık olmaktadırlar.
  • Gelinliğinizin modeline göre ve yüzünüz dikdörtgen ise ensede topuz modelini yaptırdığınız zaman size en uygun saç modelini tercih etmiş olacaksınızdır. Ense topuz kısmına koyacağınız çiçekli veya kristalli taçlarla süsleyebilirsiniz. Bununla birlikte tepe kısmından tutturacağınız duvaklar zarif ve şık görünmenizi sağlayacaktır.
  • Yandan topuz modelleri yüzü küçük ve kare yüzlü tiplere en uygun modeller içindedir. Açık alanda yapıyorsanız düğününüzü yaptırdığınız yandan topuz modelinize çiçek eklediğiniz zaman mekana uyum sağlayacaktır.

Gelin Topuz Modelleri Aksesuarları

 Gelin topuz modelleri arasında dağınık topuz modeller, kır düğünlerinin vazgeçilmezi örgü topuz modelleri ve sadelikten hoşlananlar için balerin topuz modelleri en ideal modeller arasında bulunmaktadır. Topuz saç modelleri tercih ettiğinizde aksesuar olarak çiçekli ve taçlı tokalar tercih edilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?