Gelinlik Nasıl Giyilir

Gelinlik Nasıl Giyilir

Gelinlik Nasıl Giyilir?

En mutlu gününüzde, en güzel görünmek için çeşitli modellerde baktığınız gelinlikleri tercih ederken bir yanda da seçtiğiniz gelinliği nasıl giyeceğinizi düşünürsünüz. Bu sancılı süreç gelinlik seçmeye gittiğiniz günden itibaren başlamaktadır. Hazır gelinlik tercihi eden gelin adayları kendilerine yakışan gelinliği tercih etmek için bazen on gelinlik denemek zorunda kalmaktadırlar. Her seferinde üzerlerini değiştirirken birilerinin yardımı ile bu işi yapmaktadırlar. Beğendiğiniz gelinliğin modeline göre gelinliği giymeniz kolaylaşacak veya zorlaşacaktır. Hazır yerine dikimi tercih edenler bu konuda biraz daha şanslılardır. Dikim esnasında gelinliği daha az deneme şansları bulunmaktadır. Satın aldığınız gelinlik nasıl giyilir? Bunun yöntemleri nelerdir.

Modellerine Göre Gelinlik Nasıl Giyilir? 

Gelinlik nasıl giyilir? Seçtiğiniz gelinlik modeline göre giyim şekli de değişmektedir. Gelinliğinizi satın aldığınız yâda diktirdiğiniz yer bu konuda size yardımcı olacaktır. Ancak gelinliğinizi daha önceden satın aldıysanız gelinliğinizi giyeceğiniz esnada mutlaka yanınızda birisinin olması gerekmektedir. Balık modelli gelinlikler bel kısmı dar olduğu için üstten giyilmesi daha uygundur. Prenses model gelinlikler alttan giyilebilir. İki parçalı gelinliklerin giyilmesi daha kolaydır. Önce üst tarafı giyilir daha sonra alt tarafı giyilmektedir. Straplez gelinliğin üst taraftan giyilmesi gerekmektedir. Gelinliğin göğüs kısmı kendi bedeninize göre daraltmanız gerekmektedir. Boyda bulunan gelinliklerin genelde arka kısmı fermuarlı olacağı için mutlaka birinin yardımına ihtiyaç duymaktasınız. Gelinlik seçiminde veya provasında yanınızda bulunan kişinin düğün gününde de hazırlık esnasında yanınızda bulunmasına özen gösterin.

Gelinlik Nasıl Giyilir? Sorunun Cevabı

Burada önemli olan hususlardan bir tanesi de makyaj konusudur. Genellikle gelinlik giyildikten sonra makyaj yapılması tercih edilmektedir. Alttan giyilen gelinlik modellerinde makyajın sonradan yapılması mümkün olmaktadır. Ancak üstten giyilen gelinlik modellerinde makyajın ve saçların dağılma ihtimaline karşın gelinliğin giyildikten sonra makyaj yapılmaktadır. Makyaj esnasında gelinliğin kırışmamasına ve bozulmamasına önem gösterilmelidir. Gelinlik nasıl giyilir? Sorusuna cevap bulmuş olduk.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?