Gelinlik Seçimi Yaparken Dikkat Edilecekler ?

Gelinlik Seçimi Yaparken Dikkat Edilecekler ?

Gelinlik Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Her genç kız hayatında bir kere gelin olmayı hayal eder. Aşık olduğu kişiyle bu günün hayalini kurar her zaman. Tüm bu hayallerin içinde ki en önemli detayda elbette gelinliktir. Küçücük yaşta düğünlerde giymeye başlarız gelinlikleri. Bundan dolayı da büyüyünce gelinlik giymek her genç kızın hayalidir. Prensesler gibi olmak adeta bir kuğu gibi süzülmek isteriz bu özel günümüzde. Fakat ufak bir yanlış gelinlik seçimiyle hayatımızın en özel günü kabusa dönebilir. Hayatımız boyunca hatırlayacağımız, çocuklarımıza anlatacağımız bu günü bundan dolayı berbat edebiliriz. Bundan dolayı gelinlik seçimine dikkat edilmesi gerekir. Gelinlik seçerken dikkat edilmesi gereken püf noktalar var elbette. Şimdi o noktalara değinelim.

Öncelikli olarak alacağınız gelinlik hayallerinizdeki gibi olmalıdır. Yani kendinizi içinde ne kadar güzel hissettiğiniz önemlidir. Fakat gelinliğinizi seçerken vücut tipinize uygun olup olmadığına bakmak ilk kuraldır. Bunun için vücudunu tanımalı ve iyi analiz etmelisiniz. Vücudunuzda kusurlar olsa da böylece bu kusurlar sırıtmayacak, gelinliğin içerisinde adeta kaybolacaktır. Bundan dolayı vücut tipiniz I vücut tipi mi, V vücut tipi mi veya O vücut tipimi bunu belirlemeli ve gelinlik salonundaki görevliden buna göre yardım istemelisiniz.

Gelinlik seçiminde dikkat edilecekler!

Vücut tipinize göre incelediğiniz gelinliklerde dikkat etmeniz gereken ikinci bir özellik kilonuza göre gelinlik seçmenizdir. Yani daha zayıf duracağınızı düşünerek veya düğün gününe kadar kilo verme niyetiyle kendi bedenizden daha düşük bir gelinlik seçmemenizdir. Aksi halde gelinliğin içerisinde nefes almakta zorlanabilirsiniz. Kendi bedenizden daha bol bir gelinlikte özellikle göğüs bölgenizde kötü bir görünüme neden olabilir.

Gelinliğinizi seçerken bir diğer dikkat etmeniz gereken unsursa düğününüzün nasıl bir mekanda yapılacağıdır. Gelinliğiniz, düğün yapacağınız mekana göre abartılı, sade ya da gösterişli kalabilir. Bundan dolayı gelinliğinizi seçmeden önce düğün mekanına muhakkak dikkat etmelisiniz. Örneğin gösterişli bir düğün salonunda ya da bir otel salonunda gerçekleşecekse mekana uygun gösterişli ve kabarık bir gelinlik seçebilirsiniz. Eğer düğününüz bir kır düğünü olacaksa gene konsepte uygun sade ve kabarık olmadan bir gelinlik modeli seçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?