Kilolu Kadınlar İçin Gelinlik Önerileri

Kilolu Kadınlar İçin Gelinlik Önerileri

Kilolu Kadınlar İçin Gelinlik Önerileri

Düğün sezonunun açılması ile birlikte gelinlik evleri gelin adayları ile dolup taşmaktadır. Düğün hazırlığında bulunan adayların en çok zorlandığı gelinliğini seçmek, üzerine en çok yakışan bulmak için mücadele etmektedir.

Bu konuda gelin adaylarına yardımcı olmaya çalışan firmalar gelin adayının, boyuna, kilosuna ve düğünü yapılacağı mekâna göre çeşitli alternatifler sunmaktadırlar. Kilolu gelin adaylarının gelinlik seçiminde biraz zorlanmaktadırlar. Fazla kilolarını saklayarak gelinliğin içinde daha iyi görünmek için çeşitli yollar aramaktadırlar.

Peki, kilolu bayanlar nasıl bir gelinlik giymelidirler. Hangi modeller üzerelerinde daha güzel durmaktadır. Gelin hep beraber kilolu kadınlar için gelinlik önerileri nelerdir? Bunlara bakalım.

Uzmanlar Tarafından Kilolu Kadınlar İçin Gelinlik Önerileri

 Kollarınız kilolu ise,

  • Straplez gelinlik modellerinden uzak durunuz. Kollarınızı dantel modellerle kapatmanız sizi şık gösterecektir. Dantel modelden hoşlanmayanlar için düşük askılı modelleri tercih edebilirler.
  • V yaka gelinlik modelleri sayesinde bedeninizin üstü ince görünmesini sağlayabilirisiniz.
  • Fazla kabarık gelinlik modellerinden uzak durunuz. Bu modeller sizleri olduğunuzdan kilolu gösterebilir.
  • A kesim modelli gelinlikleri tercih etmeniz durumundan kalçalarınızı gizleyebilirsiniz.
  • Kilolarınız gizlemek için bol kesimli gelinliklerden uzak durun. Bu tür modeller sizi olduğunuzdan daha kilolu görünmenize neden olabilir.
  • Düz şifon etekler, organze kumaşlardan yapılmış gelinlik modelleri kilolu kadınlar için gelinlik önerileri arasındadır.
  • Bunun yanında gelinliğinizin altına mutlaka topuklu ayakkabı giyin.
  • Gelinliğinizi tamamlayacak aksesuar kullanın. Ancak fazla abartılı olmamasına dikkat edin. Göğüsleriniz büyükse, göğüslerinizin aralarında biten kolyeler kullanmayın.

Kilolu Kadınlar İçin Gelinlik Modelleri

 Tek parça gelinlikler tercih ettiğiniz zaman kilolarınızı rahatlıkla gizleyebilirisiniz. Omuzlarınızdan dikey inen ve geniş etekli gelinlik modellerinden uzak durunuz. Mümkün mertebe kraliyet ve kabarık modelleri tercih ediniz.  Gelinliğinizin altına sizi rahatsız etmeyecek şekilde korse giyebilirsiniz.

Giydiğiniz korse gelinlikte kabarmasına ve görünmemesine dikkat ediniz. Nereyi gizlemek istiyorsanız orayı kapatmanız veya ince gösterecek modelleri tercih etmeniz gerekmektedir. Kilolu kadınlar için gelinlik önerileri arasında sizleri daha da kilolu gösteren belden aşağı dağınık, eteği geniş ve kabarık modellerden uzak durunuz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?