Kiralık Gelinlik Fiyatları

Kiralık Gelinlik Fiyatları

Satın Almak İstemeyenlere Kiralık Gelinlik Fiyatları

Düğün yapmak isteyen çiftlerin en büyük sorunu belki de yapacakları harcamalardır. Düğün davetiyesi, salon kirası, gelinlik ve takılar derken bütçeyi dengelemekte zorluklar yaşanmaktadır. Bundan dolayı bazen kısıtlamalara gidilmektedir. Eskiden yaşatılan bir gelenek şimdilerde de tekrar yaşatılmaya başlanılmıştır.

Daha öncelerden annelerinin gelinliğini giyen genç kızlarımız eğer ki annelerinin gelinliği yoksa ekonomik nedenlerden dolayı eskiden olduğu gibi şimdi de gelinlikleri kiralamak zorunda kalmaktadırlar. Kimilerimiz çocuklarımıza da hatıra kalsın diye satın alırken bazılarımızda nasılsa bir gece giyeceğiz düşüncesi ile kiralama yoluna gitmektedirler. Bu durumda gelin kiralık gelinlik fiyatları nedir? Bir bakalım.

Bütçeye Uygun Kiralık Gelinlik Fiyatları  

Çok büyük bütçelerden kaçmak isteyenler gelinliklerini kiralamaktadır. Burada gelinliği kiralamak isteyenlere tavsiyemiz şudur; Kiralamak istediğiniz gelinliği düğününüzden birkaç önce gidip seçmenizdir. Çünkü tercih ettiğiniz gelinlik daha önceden kullanılmış olma ihtimali bulunmaktadır.

Gelinliğin kirli, bir yerlerinde sökük ve yırtık olma ihtimaline karşı tercihinizi önceden yapmalısınız. Ayrıca seçmiş olduğunuz gelinliğe herhangi bir ekleme yada çıkartma yapamadığınız gibi sadece duvak kısmında değişiklik yapmanız mümkündür. İşyeri yetkilisi ile yaptığınız sözleşme sonucunda gelinliğinizi kiralayabilirsiniz. Satın alınan gelinlik fiyatlarına göre kiralık gelinlik fiyatları daha uygundur.

Bulunduğunuz bölgeye, gelinliğin modeline göre farklılık göstermektedir. Yaklaşık olarak 800 TL ile 1500 TL arasında değişmektedir.

Kiralık Gelinlik Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kiralayarak aldığımız gelinliğimizi düğünden birkaç gün sonra yeniden teslim etmek zorundayız. Gelinliğin kirlenmesi veya sökülmesi durumda herhangi bir işlem yapmamaktayız. Sadece kiraladığımız yere bilgi vermemiz yeterli olacaktır. Gelinliğin temizlenmesi ve diğer işlemlerden kiraladığımız yer sorumludur.

Kiralık gelinlik fiyatları belirlenirken genellikle gelinliğin hangi yılın modasına ait olduğu, üzerindeki işlemelerden dolayı fiyatlarda farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra marka tercihinizde önemlidir. Gelinlik kiralamadan önce firmaların fiyatlarını incelediğiniz takdirde bütçenize en uygun ve istediğiniz gelinliği bulma şansınız olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?