Mevsime Göre Gelinlik Modelleri

Mevsime Göre Gelinlik Modelleri

Hangi Mevsimde Hangi Gelinlik

 Eskiden düğünler hep yaz aylarında yapılırdı. Havanın ısınması ile birlikte uzakta özellikle yurt dışında bulunan akrabalar yaz aylarında gelme şansları buldukları için yaz ayları tercih edilirdi. Bununla beraber bu mevsimde düğün salonu bulmak ayrıca bir sıkıntı olmaktaydı.

Bu sıkıntıları yaşamak istemeyenler yâda özel durumlarından dolayı artık her mevsimde düğün yapılmaya başlanılmıştır. Kışın çok çetin geçmediği iller de düğün konvoyu gördüğümüz zaman artık şaşırmıyoruz. Bununla beraber tasarlanan gelinliklerde mevsimlere göre değişiklik göstermiştir. Özellikle yaz ayında düğün yapamayanlar için hangi mevsimde hangi gelinlik giyilir, tercihleri hangi yönde olmalıdır.

Hangi Mevsimde Hangi Gelinlik Modelleri

Hangi mevsimde hangi gelinlik giyinmeli sorusuna çok nadirde olsa kış ayında düğün yapıyorsanız gelinliklerde uzun kollu modeller ön plana çıkmaktadır. Kısa kollu gelinlik tercih edenler ise üzerlerine alacakları bolerolar çok şık duracaktır.

Gelinliğinizin üzerine ekleyeceğiniz bordo ve kırmızı renkler ayrı bir güzellik katacaktır. Sonbahar ayında kırık beyaz renkleri ile askılı ve kısa kollu gelinlikler daha çok tercih edilmektedir. Değişen havada göz önünde bulundurularak mutlaka gelinliğe uygun şal bulundurulmalıdır.

Bununla birlikte fazla mücevher ve takılardan uzak durulması gerekmektedir. Bahar aylarında yapılan düğünlerde tül ve ipek gelinlikler her mekânda giyilmektedir. Bu mevsimin en gözde gelinliği prenses gelinlik modelleridir. Tercih edeceğiniz bahar tonları aksesuar ve gelin taçlarınızla baharın tonlarını üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Şıklığınıza Göre Hangi Mevsimde Hangi Gelinlik

Herkesin tercih ettiği yaz mevsiminde karşımıza birçok alternatif çıkmaktadır. Yaz ayının sıcaklığı fazla terlemenize neden olacağı için daha çok sırt dekolteli, mini gelinlikler açık havada yapacağınız düğünleriniz için en idealdir.

Kır düğününü tercih edenler daha rahat edebilecekleri şifon gelinlikler tercihler arasındadır. İçinde rahat edeceğiniz, fazla terlemenizi engelleyecek gelinlikler tercih edilmelidir. Hangi mevsimde hangi gelinlik giyilmesini önemli olduğu kadar düğünün yapılacağı yerinde önemli olduğu unutulmamalıdır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?