Tesettür Gelin Aksesuarları

Tesettür Gelin Aksesuarları

Tesettür Gelin Aksesuarları Genel Bakış

Günümüzde tesettürlü bayanlar için moda alanı oldukça genişlemiş ve genişlemeye de devam etmektedir. Gelinliklerin vazgeçilmez parçaları aksesuarlardır. Tesettürlü bayanların kullanacakları gelinliklerin aksesuarları da bu bakımdan ayrı bir önem arz etmektedir.

Tesettür gelin aksesuarları konusunda önemli bir husus abartılı malzemelerden ziya de sade ancak modanın ruhunu yakalamış, zarafet içeren, birbiriyle uyumlu parçalar kullanmaktır. Bütün kıyafetlerde olduğu gibi gelinliklerde de en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de kullanılacak kumaştır.

Saten dokuma gibi yoğun kumaşlardan ziyade daha yumuşak dokuma kumaşlar tercih edilmelidir.  Bu tarza uygun tüller ve yanlarında kullanılacak aksesuarların seçimi mutlaka uyumlu yapılmalıdır.

Tesettür Gelin Aksesuarları ve Eşarp Uyumu

Kapalı gelin başı genel olarak kapalı bayanların ilgi alanına giren çeşitlerden oluşmaktadır. Diğer modellere göre tasarımı daha zordur. Tercih edilecek modele çok dikkat etmek gereklidir. Buradaki en dikkat edilecek husus eşarp ve tesettür gelin aksesuarları uygunluğudur.

Uzun ve hareketli bir eylemler bütünü olan düğün aktivitesinde gelinliğin bozulmadan kendini muhafaza etmesi çok önemlidir. Bunu sağlamanın birçok yöntemi mevcuttur. Tesettürlü gelinliklerde bu konuda en zorlayan kısım eşarptır. Eşarp süngeri, dondurucu sprey gibi malzemeler kullanarak sabitledikten sonra gelinliğe serpiştirilecek olan aksesuarlar narin seçildiği takdirde muhteşem bir görüntü ortaya çıkacaktır. Günümüzde bu tarzlar oldukça tercih edilmektedir.

Tesettür Gelin Aksesuarları Çeşitleri

Gelinlikte uygun model seçildikten sonra çok ama çok önemli olan kısım uygun aksesuar kullanımıdır. Tesettür gelin aksesuarları çeşitleri sayılırken ilk olarak taçlardan başlamak gerekirse; İnce boncuklu, kristal boncuklu, yaprak şeklinde çeşitlerinin olduğunu belirtmek gereklidir.

Yine diğer bir aksesuar olan gelin buketinin kuru çiçek,  kır çiçeği, buğday, papatya çeşitleri mevcuttur.  Eldiven de önemli aksesuarlardandır. Dantelli, kına eldiveni gibi çeşitleri mevcuttur. Ayakkabılar; Dantel fiyonklu, işlemeli, kanatlı, özel tasarım boyamalı ve taşlı çeşitlerden oluşmaktadır. Yine duvak, şal,  gelin askısı,  çanta ve gelin şemsiyeleri de önemli aksesuarlardandır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?