Tesettür Gelin Başı Modelleri

Tesettür Gelin Başı Modelleri

Tesettür Gelin Başı Modelleri

Günlük hayatlarında üzerilerine elbise bulmakta zorlanan tesettürlü bayanlar düğünlerinde bu zorluğun daha fazlasını yaşamaktadırlar. İstedikleri tarzda kapalı gelinlik bulmakta zorlanan gelin adayları, beğendikleri gelinlik açık ise bazı değişikliler yaparak kendilerine uygun hale getirmeye çalışırlar.

Gelinliği bulmakla işleri bitmediği gibi gelinliği tamamlayacak en önemli parçalardan birisi olan duvak veya duvağın altında kalacak saç modeli de belirlemektir. Kapalı bayanlar açık bayanlara göre daha dezavantajlıdır. Açık bayanlar saç modelini çoktan belirlemiştir.

Kapalı gelin başı modelleri son zamanlarda trend haline geldiği için yeni tasarımlar gün yüzüne çıkmaya başlamıştır. En önemli konu gelinliğinizle uyum halinde olması gerekmektedir. Bunun içinde tasarım çok önemlidir. Tesettür gelin başı modelleri yeni tasarımları ile tesettürlü bayanların hizmetine girmiştir.

Tesettür Gelin Başı Modelleri Çeşitleri

Tesettür gelin başı modelleri tasarımlarında;

  • Sadelikten hoşlananlar için duvakla, ince motifler kullanılarak süslenmiş, kristal taşlardan uzak bir model tercih etmektedirler.
  • Gösterişi sevenler için daha çok kristal taş ağırlıklı, dantel işlemeli modeller tercih edilmektedir. Gösterişli modellerde yüzünüzün kapanmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • Gelinliğin rengine uygun olarak tercih edilen eşarpların üzerine alın kısmından bağlanan taç modelleri de tercih edebilirsiniz. Alın kısmına bağlayacağınız tacın büyüklüğüne dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • Yine gelinliğinizin rengine uygun olarak seçtiğiniz eşarbın ön tarafında bulunan işlemeler sayesinde hem şık bir görüntü verecek hem de sadeliğinizi korumuş olacaksınız.

Tesettür Gelin Başı Modelleri Aksesuar Seçimi

 Tesettür gelin başı modelleri tercih ederken duvaklı, türbanlı ve pelerinli modeller arasındaki seçeneklerden birine karar verebilirsiniz. Model tercihinizi yaptıktan sonra kullanacağınız aksesuarda çok önemlidir. Başınızdan kayma riski olan kumaşlardan uzak durmalısınız.

Başınıza kullanacağınız inci taş, alnınıza yerleştireceğiniz taç model gibi aksesuarlarınızı düzgün şekilde takılması önemlidir. Düğün esnasında çıkmaması gerekmektedir. Bunun yanında eşarpları tutturmak için kullanacağınız iğnelerinde kaliteli olması gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?