Tesettür Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Tesettür Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Günümüzde Tesettür Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

 Her gelin düğününde en güzel olmak ister. Dolayısıyla bütçeyle doğru orantı bir şekilde tesettür gelinlik modelleri ve fiyatları da farklılık gösterir. Kullanılan kumaş, işçilik, tasarım, taş, model fiyatların belirlenmesinde önemli bir yer alır.

Tesettür gelinlikte tercih edilen gelinlik modellerinin başında, prenses, A model, pelerinli modellere sıkça rastlanırken gold taşlı şatafatlı gelinliklere de sıkça rastlamaktayız. Bunun yanında balık model gelinlikler vücut hatlarını çok fazla ortaya çıkarttığı ve iddalı olduğu için pek fazla tercih edilmemekte.

En kurtarıcı modellerden olan prenses kabarık model ve A model gelinlik modelleri kalça ve basendeki fazlalıkları kamufle etmekte çok başarılı olduğu için sıklıkla tercih edilmekte bunun yanında pelerinli gelinlikler de farklı tarz ve duruşları dolayısıyla dikkat çekici olmakta, tesettürlü gelinler tarafından çokça tercih edilmekte.

Her geçen gün pelerin gelinliğe ilgi ve alaka artmaktadır. Pelerin şifon ve taşın birleşiminden oluşan tasarımlar oldukça dikkat çekici olup şıklığı arttırdığı görülmektedir.

Hakim yaka kullanım kolaylığı dolayısıyla sıkça tercih edilmekte olup, gelin başı tasarımlarının çoğalmasını da sağlamıştır. Günümüzde kullanılan tesettür gelinlik modelleri ve fiyatları kullanılan kumaşlar dolayısıyla da ciddi farklılıklar göstermekte.

Örneğin; Fransız güpür, tafta, şantuk, ziberlin ve mikado gibi kumaşlar fiyatların yükselmesine sebep olmaktadır. Bunun yanında taşlı gelinliklerde işçilik ve taş dolayısıyla fiyatları arttırmaktadır. Swarovski taşlı gelinlikler her zaman iddasını korumuştur.

Gelin başı tasarımları da tesettürde her geçen gün daha fazla önemsenmekte daha titiz davranılmaktadır. Günümüzde tesettürlü gelin adayları genellikle gelinlikleriyle ön planda olmak yerine baş tasarımlarıyla ön planda olmayı tercih etmekte.

Baş örtüsünü önden ya da arkadan bağlayıp sınır tanımayan baş tasarımlarına sıkça rastlamaktayız. Bu yüzdende baş tasarımında kullanılan aksesuarlar, duvak seçimi önemi artmakta.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?